Kraków

Kraków-Podgórze, ul. Leona Petrażyckiego

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 

Parametry

Cena
2 250 000 PLN
Przeznaczenie działki
Budowlana
Powierzchnia działki
46 A
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Prostokąt
Prąd
Tak
Gaz
Tak

Opis nieruchomości

Do sprzedaży ładna, widokowa działka w całości budowlana o pow. 46 ar, zlokalizowana w południowej części Krakowa - Sidzinie.

Z działki rozpościera się piękna panorama na południową część Krakowa, min. Klasztor Ojców Kamedułów na Bielanach czy Zamek w Przegorzałach.

Działka na otwartej przestrzeni, bez gęstej zabudowy w bezpośrednim sąsiedztwie, doskonale nasłoneczniona.

Działka płaska o wymiarach: 43 m szer. x 90 m dł. bardzo dobrze ustawna pod kątem inwestycji deweloperskiej, tj. zabudowa bliźniacza lub szeregowa.

Na działce znajduje się skrzynka z prądem oraz studnia głębinowa, natomiast gaz, woda miejska oraz kanalizacja miejska są w gminnej drodze asfaltowej, do której bezpośrednio przylega przedmiotowa działka.

Działka znajduje się w rejonie, w którym powstają nowe inwestycje deweloperskie - osiedla w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, w związku z czym jest bardzo dobra pod kątem inwestycyjnym. Wysoka możliwość zabudowy (do 13m), pozwala na budowę trzech pełnych kondygnacji.

To również świetne miejsce na np. 3 - 4 domy jednorodzinne wolnostojące lub bliźniaki dla zaprzyjaźnionych rodzin. Działka jest odsunięta od głównej drogi, co pozwala zachować większą ciszę i prywatność.

Zdecydowanym atutem tej lokalizacji jest dostęp do szybkiej kolejki aglomeracyjnej (Kraków-Sidzina) - ok. 10 min. pieszo a przystanek autobusowy komunikacji miejskiej 3 min. pieszo.
Przysłowiowy "rzut beretem" do szkoły, przedszkola, sklepu spożywczego, placu zabaw i strefy rekreacji dla dzieci młodszych i starszych.

Bardzo dobry i szybki dojazd do Centrum Krakowa (na kilka możliwych sposobów) i Skawiny oraz do obwodnicy A4.

Teren objęty aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego pod symbolem MN - zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, dopuszczająca zabudowę: wolnostojącą, bliźniaczą oraz szeregową.

Istnieje również możliwość zabudowy o funkcji usługowej lub produkcyjnej w formie wydzielonego obiektu usługowego lub produkcyjnego, którego powierzchnia całkowita nie może przekroczyć 500 m2 lub lokalu użytkowego wbudowanego w budynek mieszkalny, o powierzchni użytkowej tego lokalu nie przekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku mieszkalnego.

Zapisy planu nakazują min. :

- utrzymania gabarytów budynków w skali dostosowanej do istniejącej zabudowy i o długości elewacji frontowej nie większej niż 20 m

- utrzymania łącznej długości szeregu budynków zabudowy szeregowej nie większej niż 45 m

- stosowania dachów dwu- lub wielospadowych z kalenicą na osi budynku i symetrycznych spadkach połaci dachowych o jednolitym kącie nachylenia wynoszącym 40 stopni z tolerancją do 5 stopni oraz o pokryciach ceramicznych w kolorze czerwonym z dopuszczeniem tarasów na części budynków oraz z dopuszczeniem dachów płaskich w małych budynkach usługowych i gospodarczych o powierzchni rzutu nie większej niż 25 m2

- utrzymania wysokości lokalizowanych budynków mieszkaniowych i usługowych na działkach wydzielonych w nawiązaniu do wysokości istniejącej zabudowy na terenach sąsiednich i nie większej niż 13 m mierząc od poziomu najniższej położonego terenu przy ścianie budynku do poziomu kalenicy, przy równoczesnym zachowaniu warunku, że wysokość mierzona od najniższej położonego terenu przy ścianie budynku do poziomu gzymsu lub okapu nie może być większa niż 8 m, a w przypadku wydzielonego budynku usługowego lub gospodarczego z dachem płaskim
nie większa niż 5 m

- zachowania w sposobie zagospodarowania działki budowlanej wskaźnika powierzchni terenu biologicznie czynnej w rozumieniu § 3, ust. 1 pkt 12, o wielkości nie mniejszej niż 70%

Zakazuje się:

- zabudowy działki budowlanej w stopniu przekraczającym wartość wskaźnika powierzchni zabudowanej, w rozumieniu § 3 ust. 1, pkt 11, ustaloną na poziomie 0.2 dla nowej zabudowy mieszkaniowej i 0.3 dla zabudowy mieszkaniowej z wydzielonym obiektem usługowym lub usługowo – produkcyjnym oraz w przypadku rozbudowy budynków istniejących

- lokalizacji nowych budynków mieszkalnych jednorodzinnych i usługowych z dachem płaskim, z dopuszczeniem określonym w §10 ust. 3, pkt 1 lit. i oraz w §10 ust. 4, dla budynków usługowych i gospodarczych.

Zapraszam do kontaktu w celu prezentacji działki oraz uzyskania wszelkich szczegółów.

Parametry dodatkowe

  • Dostępne w okolicy: Fitnes, Bank, Basen, Kort tenisowy, Sklep, Kościół, Bar, Apteka, Przychodnia lekarska, Las, Park, Plac zabaw, Hala sportowa, Restauracja, Szkoła, Przedszkole, Szpital
  • Droga dojazdowa: Asfaltowa
  • Komunikacja: Autobus, Kolejka podmiejska, Autostrada

Mapa

Kontakt

Radosław Szoja

Radosław Szoja

Doradca ds. sprzedaży nieruchomości

Telefon:
+48 516 355 990
E-mail:
radek@drhn.pl

Profil agenta
 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę Biuro Nieruchomości ASARI.pl dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest Dr House Nieruchomości Sp. z o.o. z siedzibą przy Dr Jana Piltza 21/1, 30-392 Kraków (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres biuro@drhn.pl… czytaj więcej